Loading

یک دسته بندی را انتخاب کنید

راهنمای وزن کاغذ

paper.png

    در زیر راهنمایی برای وزن های مختلف کاغذ آورده شده است که می توانید هنگام چاپ در نظر بگیرید. وزن کاغذ در هر متر مربع یا GSM اندازه گیری می شود زیرا بیشتر شناخته شده است. به طور کلی ، هرچه امتیاز GSM بالاتر باشد ، کاغذ سنگین تر و ضخیم تر خواهد بود. شما می توانید ساعت ها، شاید روزها، وقت خود را بگذرانید، تا شغل خود را به گونه ای طراحی کنید که فقط با انتخاب وزن کاغذ اشتباه، همه کارهای سخت خود را خنثی کنید. چیزی بیش از این مهم نیست که کارت ویزیت چاپ شده روی کاغذ 200 گرم و یا دریافت کارت تبریک را تحمل کنید زیرا این کاغذ خیلی سبک نیست. انتخاب صحیح وزن کاغذ مهم است، امیدوارم این راهنما به شما در انجام این کار کمک کند.

80 - 100gsm: محدوده وزن کاغذ اداری استاندارد، مورد استفاده در چاپگر لیزری رومیزی یا دستگاه فتوکپی شماست و بندرت برای بروشور مورد استفاده قرار می گیرد.

110 - 120gsm: معمولاً برای نوشت افزارهایی از قبیل سربرگ و معرفی نامه استفاده می شود.

130 - 170gsm: کاغذهای با دوام و سنگین تری که معمولاً برای پوسترها، جزوات، آگهی ها و صفحات داخل یک کتاب استفاده می شود.

 170 - 200gsm: این نقطه میانه بین کاغذ و کارت است. می توان از آن برای روکش های بروشور استفاده کرد و در صورتی که برای پوسترهای مجلل تر یا بروشورهای دو طرفه با کیفیت استفاده شود بسیار عالی است.

250 - 300 گرم: از کاغذ فاصله می گیرد، این به عنوان کارت در نظر گرفته می شود که می تواند در صورت استفاده از جلد، کیفیت چاپ را به آن اضافه کند.

 350 - 400gsm: معمولاً وزن کارت ویزیت خوب است. برخی از آنها از 300gsm یا کمتر برای کارت ویزیت استفاده می کنند اما ما آن را توصیه نمی کنیم. 350gsm همچنین می تواند به عنوان جلد کتاب شما استفاده شود اما یادآوری پیامدهای دوخت و تاشو استفاده از تخته سنگین به عنوان یک پوشش مهم است.

     مشتریان دوست دارند هنگام تصمیم گیری در مورد خرید، از حواس خود استفاده کنند و حس لامسه اغلب می تواند بر تصمیم آنها تأثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که وقتی مشتری شما طراحی شما را بلند می کند مطابق با نوع و وزن کاغذهای مناسب باشد. علاوه بر انتخاب وزن صحیح کاغذ، ممکن است تصمیم بگیرید به سمت یک کاغذ لوکس تر بروید تا واقعا طراحی خود را ارتقاء دهید. ما مجموعه ای عالی از مقالات لوکس داریم که می تواند به صورت باورنکردنی به نتایج شما کمک کند.

Paper-Size_Weights-UK-EDITED.png

Please fill check your details and try again

newsletter

به خبرنامه ما بپیوندید

همین امروز عضو خبرنامه شوید تا کدهای تخفیف رایگان و اختصاصی، پیشنهادات ویژه و اخبار ما باخبر شوید.

طیف وسیعی از محصولات چاپی آنلاین

هم اکنون سفارش دهید

طیف وسیعی از محصولات چاپی آنلاین